کباب کوبیده جزء غذاهای سنتی و محبوب ایرانی است. کباب کوبیده غذایی خوشمزه و پرطرفداری است که می توانید با گوشت های نظیر گوسفندی ،گاو و مرغ تهیه کرد. که در طرز تهیه کباب کوبیده خانگی بهتر است از گوشت سردست گوسفندی استفاده کنید تا کباب طعم بی نظیری داشته باشد.

کباب کوبیده و شیشلیک و کباب چنجه از انواع غذا های خوشمزه و خوش طعم هستند و این نوع غذا ها برای پذیرایی از مهمان ها در مجالس و مهمانی ها می توانند مناسب و ایده آل باشند. کباب کوبیده با ترکیبی از گوشت، پیاز و ادویه جات تهیه می شود. شما می توانید با رعایت فوت و فن هایی این غذا را براحتی در منزل بپزید.

مواد لازم

 • گوشت چرخ کرده :یک کیلو گرم
 • پیاز :دو عدد متوسط
 • نمک و فلفل : به مقدار لازم
 • زعفران دم کرده :به میزان دلخواه
دستور العمل تهیه کباب کوبیده

طرز تهیه کباب کوبیده خانگی لذیذ و خوشمزه

ابتدا گوشت را سه مرحله با چرخ گوشت چرخ کنید هر چقدر تکرار این مرحله بیشتر شود کباب چسبندگی بهتری خواهد داشت.

در این مرحله از طرز تهیه کباب کوبیده خانگی پیازها را پوست و رنده کنید و درون آبکش بریزید تا آب اضافی پیاز خارج شود .

کباب کوبیده خانگی با نان

سپس گوشت را به خوبی ورز دهید. چون یکی از مهمترین قسمت برای تهیه کباب کوبیده خانگی می باشد. این کار باعث می شود که چربی موجود در گوشت زودتر آب شود و گوشت نرم تر گردد.

در این مرحله پیاز رنده شده بدون آب را به همراه ادویه (نمک، فلفل) و زعفران دم کرده به گوشت اضافه کنید و کمی دوباره ورز دهید درون ظرف در بسته قرار دهید و به مدت دو ساعت در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه کباب کوبیده خانگی

سپس گوشت را از یخچال بیرون آورید و دوباره ورز دهید و مواد کباب کوبیده را به سیخ بکشید می توانید به جای استفاده از آب برای خیس کردن دست هایتان به هنگام سیخ کشیدن کباب از آب پیازی که رنده کرده اید استفاده کنید با این کار کباب کوبیده نیز طعم خوبی پیدا می کند. پس از سیخ کشیدن برای کباب پز یا باربیکیو و منقل دستتان را در آب پیاز فرو برده و روی سیخ فشار دهید تا اثر انگشتان بر روی گوشت باقی بماند.

طعم خوشمزه کباب کوبیده خانگی

در مرحله آخر از طرز تهیه کباب کوبیده خانگی باربیکیو یا کباب پز و منقل ذغالی را آماده کنید و سیخ ها را بر روی منقل قرار دهید.در دقایق اولیه باید مرتب آتش را باد بزنید تا گوشت خودش را بگیرد و بعداز کمی برشته شدن کباب نیازی به باد زدن نیست.

دستور پخت کباب کوبیده خانگی

نکات طلایی برای پخت بهتر کباب کوبیده در منزل

 1.  برای پخت کباب کوبیده خانگی نمی توانید تنها از گوشت گوساله استفاده کنید چون فاقد چربی می باشد و استفاده از گوشت گوسفند به تنهایی بدلیل چربی زیاد برای پخت کباب مناسب نیست بنابراین بهتر است ترکیبی از دو گوشت گوسفند و گوساله استفاده شود.
 2. در صورت عدم دسترسی به ذغال باربیکیو کباب پز و یا منقل می توانید گوشت ها را در درون فر و یا بر روی شعله گاز با حرارت متوسط کبابی کنید.
 3. حتماً قبل از اضافه کردن پیاز به گوشت آب پیاز به خوبی گرفته شود.
 4. در طرز تهیه کباب کوبیده بهتر است گوشت دوبار چرخ شود تا بافت آن کاملا نرم شود و هنگام ورز دادن چسبندگی لازم را داشته باشد.
 5. بهتر است نمک را در مرحله آخر به مایه کباب اضافه کنید.
 6. اگر گوشت به خوبی ورز داده نشود چسبندگی لازم را ندارد و از روی سیخ ها می افتد.
 7. اگر فاصله ای بین آماده کردن سیخ ها و پخت کباب زیاد است حتما سیخ کباب ها را در جای سرد قرار دهید.
طرز تهیه کباب کوبیده خانگی

در طرز تهیه کباب کوبیده خانگی بعد از پخت شدن کباب ها می توانید بر روی آن ها سماق و کره آب شده با برس بزنید و این کباب خوشمزه را به همراه پلو یا نان سنگک داغ و دوغ میل کنید.

منبع : آرگا

درباره user1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *